Aktywne słuchanie muzyki wg batii strauss

Warsztat, który przede wszystkim wyposaża nauczyciela w utwory wprowadzające dzieci w świat muzyki klasycznej. aktywizuje dzieci nie tylko poprzez słuchanie, ale także zabawę, grę na instrumentach, taniec z chustami czy innymi rekwizytami. To sposób zapoznania dzieci z muzyką klasyczną, poprzez czynne włączanie ich do działań powiązanych z muzycznym dziełem Warsztat połączony jest z krótka prezentacją metody aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss i pokazuje jej wykorzystanie w różnych utworach muzycznych.

Tańce i zabawy dla małych dzieci
część 1 i część 2

To propozycja ponad 20 zabaw muzycznych i piosenek dla dzieci z wszystkich grup wiekowych. Te często proste melodie i zabawne choreografie można wykorzystać już od pierwszych dni pobytu maluchów w przedszkolu. Tańce i zabawy sprawdzą się zarówno na występach, na zajęciach otwartych, jak również podczas zajęć dydaktycznych, jako zabawa ruchowa. Nauka piosenek połączona jest z nauką akompaniamentu na różnorodnych instrumentach perkusyjnych.

organizacja szkoleń

Realizacja szkoleń w praktyce:

Ø  prezentowane warsztaty trwają 3 godz. dydaktyczne

Ø  realizowane są w placówkach przedszkolnych (na zaproszenie) lub jako warsztaty otwarte w różnych miastach Polski

Ø  cena  za warsztat waha się od 60 zł do 80 zł (w zależności od odległości, miejsca szkolenia oraz ilości uczestników)  

Ø  w cenie zawarte są: dojazd i prowadzenie warsztatu, materiały dydaktyczne: dokładne opisy tańców w formie papierowej, płyta CD
z muzyką, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia